Prezenty na komunię zmieniają się z biegiem czasu, ale pewne upominki pozostają ciągle tak samo wyjątkowe. Jednym z nich jest biżuteria, która nie traci na wartości, a ponadto jest ważnym symbolem uroczystości komunijnej. Złoty łańcuszek na komunię to najchętniej wybierany upominek, a jego główną zaletą jest ponadczasowość. Poza prostotą i elegancją, taki prezent charakteryzuje się też trwałą wartością, która może posłużyć jako finansowe zabezpieczenie.

Zalety podarowania złotego łańcuszka na komunię

Większość dzieci zapewne marzy o laptopie lub nowej konsoli, ale istnieją prezenty, które cieszą zawsze! Upominki wykonane z drogocennego kruszcu, jakim jest złoto, są wyjątkowe z kilku powodów:

  • nigdy nie wyjdą z mody,
  • nie stracą na wartości,
  • są zawsze trafionym prezentem i wyjątkowym upominkiem,
  • złoty łańcuszek na komunię to podarunek, z którego dziecko nigdy nie wyrasta.

Jeszcze kilka lat temu złoty łańcuszek mógł konkurować z drugim najchętniej kupowanym prezentem, czyli zegarkiem. Jednak współcześnie, posiadanie zegarka nie jest już koniecznością, ponieważ dzieci w wieku komunijnym najczęściej mają telefon, a zegarek jest dla nich zbędnym gadżetem. Z tego powodu tak ważne jest, żeby prezent był ponadczasowy i służył dziecku, nawet, gdy otaczający świat się zmieni, obyczajowo lub technologicznie. Klasyczna, piękna biżuteria nie podlega tym zmianom i zawsze jest w cenie. Jednak co najważniejsze, tego rodzaju upominek może mieć ogromną wartość sentymentalną i być wsparciem w życiu codziennym. Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym przeżyciem dla dziecka i wymaga równie niesamowitej oprawy.

Złoty łańcuszek dla chłopca? Dlaczego nie!

Minęły już te czasy, gdy biżuteria była zarezerwowana wyłącznie dla płci pięknej. Chłopcy również ucieszą się ze złotego upominku, szczególnie, jeżeli będzie to prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Łańcuszek złoty na komunię to nie tylko elegancki i klasyczny podarunek, ale też pamiątka.
Złoty łańcuszek jest neutralnym prezentem, dlatego powinien przypaść do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Jego dodatkową zaletą jest możliwość ukrycia pod ubraniem lub, wręcz przeciwnie, wyeksponowanie. To bardzo wdzięczny prezent, który na pewno nie będzie przeszkadzał w dziecięcych zabawach, tak jak mogłoby się zdarzyć w przypadku innego rodzaju biżuterii.

Nie każde złoto musi być… złote

Jeżeli dziecko komunijne nie gustuje w najbardziej popularnym odcieniu złota (czerwonego, które jest mieszanką złota i miedzi), można zdecydować się na inny kolor. Jubilerzy oferują szeroką paletę barw, w której znajduje się m.in złoto białe lub w kolorze srebrnym. Warto podpytać wcześniej rodziców lub samo dziecko, który wybór będzie najlepszy. Złoty łańcuszek na komunię może mieć różne odcienie, nadające biżuterii indywidualny charakter.

Wyroby jubilerskie na prezent dla dziecka mogą wydawać się pretensjonalne, ale warto pamiętać, że ofiarowana biżuteria nie musi być bardzo poważna. Łańcuszek złoty na komunię może mieć lekki, dziecięcy charakter, który będzie idealnie komponował się z żywiołowym charakterem dziecka i będzie mu służył we wchodzeniu w dorosłość, a później stanie się pamiątką na całe życie. Nie bez znaczenia jest wartość emocjonalna, jaką niesie taki prezent, z tego powodu złote łańcuszki najczęściej kupują rodzice lub chrzestni, którzy są wyjątkowo związani z dzieckiem. Nie jest to jednak regułą, dlatego jeżeli pragnie się wybrać trafiony i ponadczasowy prezent, to warto zastanowić się nad zakupem złotego łańcuszka.

Leave a Reply