Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Kolejny krok w życiu religijnym i pełne uczestnictwo w Mszy Świętej wymaga szczególnej oprawy, aby wydarzenie było zapamiętane na lata.

Dron, deskorolka czy biżuteria?

Wśród prezentów na komunię prym wiodą nowinki technologiczne. Nic dziwnego – młodzi z łatwością przyswają sobie wszelkie nowości i takie prezenty zawsze są trafione. A co z religijną stroną wydarzenia? Warto podkreślić wagę i rangę takiej uroczystości nie zapominając również o bardziej duchowej stronie.

Prezent komunijny to pamiątką na całe życie

Podczas, gdy nowe rolki, bransoletka czy nowa konsola wyjdzie zaraz z mody bądź pojawi się nowy model, różaniec komunijny zostanie na całe życie. A ten otrzymany na pamiątkę pierwszej komunii świętej, będzie zawsze wyjątkowy i zapamiętany.Różaniec to ważny atrubut w religii katolickiej. Modlitwa na różańcu to jedna z najbardziej znanych modlitw, a sam wizerunek różańca widnieje na wielu podobiznach świętych. Duchowni zachęcają do zaufania różańcowi, a miesiąc październik jest dedykowany właśnie tej modlitwie i kościoły na całym świecie wypełniają się dłońmi przesuwającymi po koralikacdh różańca.Zarówno papież jak i zakonnicy są widywani z różańcem. Prostota jego budowy oraz to, że można się na nim modlić wszędzie i zawsze, dowodzi jego niezwykłej popularności.Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza komunia święta to wydarzenie religijne, które rozbudza młodych ludzi do pełnego uczestnictwa w mszy świętej i życia kościoła, to różaniec komunijny wydaje się być prezentem idealnym i z pewnością trafionym.Ale jaki różaniec wybrać? Do wyboru jest ich całkiem sporo. Różańce komunijne mogą być:- tradycyjne- skrócone czyli w postaci samej dzieisątki- w formie bransoletki- w formie obrączkiNie brakuje również różnorodności jeśli chodzi o sam materiał:- pachnące- kryształkowe- perłowe- drewniane- z kamieni szlachetnych- srebrny- złoty- w etui w kształcie serca- w jedwabnych woreczkach

Wyjątkowe prezenty z wyjątkowych miejsc

Różaniec z ziemi świętej, miejsc objawień czy miejsc kultu, różaniece komunijne poświęcone przez samego papiera, uznanego duszpasterza bądź różaniec z edycji limitowanej upamiętniającej ważne daty czy wydarzenia.Tego typu pamiątki są nie tylko oryginalnym, ale też wyjątkowym prezentem zapamiętanym całe życie i tym, do którego wraca się wielokrotnie podczas życia religijnego. Nigdy nie wychodzi z mody – bez znaczenia z jakiego jest materiału, koloru. Nie ma też nowego modelu, aktualizacji oprogramowania czy daty ważności – różańce komunijne to prezent nadczasowy i oddający cały klimat i wagę pierwszej komuni świętej jako uroczystości religijnej i wchodzenia w następny krok podczas rozwijania się na drodze wiary.

Poszukiwania czas zacząć

Gdzie rozpocząć poszukiwania różańca idealnego? Stacjonarne sklepy z dewocjonaliami to miejsca gdzie nie tylko można zobaczyć różne rodzaje różańców, ale też skorzystać z pomocy obsługi, która chętnie doradzi co może być idealne na prezent. Przy katedrach, bazylikach i ważnych miejscach kulturu religijnego, łatwo znaleźć takie miejsca.Dla zabieganych jest też możliwość zakupu przez intenet z dostawą do domu.

Chcesz zostać zapamiętany? Podaruj dziecku coś, co zapamięta

W erze skupiania się na materialnej strefie uroczystości oraz prześcigania się w coraz to droższych i bardziej efektywnych prezentach, podarownie dziecku czegoś oryginalnego nie należy do najłatwiejszych. Zamiast skupiać się na wydawniu całej pensji na prezent, postaw na coś innego. Drewniany, najprotszy różaniec może być czymś specjalnym i wyróżanijacym się na tle innych.

Leave a Reply