Miesiąc maj kojarzy nam się głównie z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka, wymagające szczególnej oprawy, żeby na zawsze zostało w jego pamięci. Goście uczestniczący w uroczystościach również chcą stanąć na wysokości zadania i podarować coś wyjątkowego. Choć ostatnio zapanowała moda na obdarowywanie dzieci pierwszokomunijnych najnowszymi gadżetami technologicznymi, coraz częściej wracamy do dawnej tradycji wybierając zegarek. Będzie to prezent jak najbardziej odpowiedni zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Z pewnością sprawi wiele radości obdarowanemu i będzie mu służył przez długi czas. Ilość modeli dostępnych na rynku jest ogromna, dlatego wybór tego odpowiedniego będzie stanowił nie lada wyzwanie.
Warto sięgnąć po modele, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Wśród nich będą takie sprawdzone marki jak Casio, Timex, czy Atlantic. Przede wszystkim musimy podjąć decyzję, czy zakupić model bardziej uniwersalny, czy taki, który jest specjalnie przystosowany dla dziesięciolatka. Wybierając pierwszą opcję mamy gwarancję, że prezent posłuży dziecku przez wiele lat; decydując się na drugi wariant z pewnością bardziej trafimy w gust dziecka, ale po jakimś czasie zbyt dziecinny zegarek przestanie cieszyć dorastającego właściciela. Dzisiejsze zegarki służą nie tylko do mierzenia czasu; są wyposażone w dodatkowe funkcje jak wskazywanie daty, czy mierzenie prędkości.

Zegarki na komunię dla dziewczynki

Każda dziewczynka jest przede wszystkim estetką. Mniej ważne są funkcje jakie zegarek posiada, a liczy się głównie wygląd. Zegarki na komunię dla dziewczynki powinny być subtelne; żeby nawiązać do uroczystości mogą być koloru białego, ale różowe z pewnością też się spodobają. Można wybrać modele na bransoletkach z ciekawymi przywieszkami. Błyszczące kryształki Swarovskiego zdobiące tarczę zegarka będą miłym akcentem.

Zegarki na komunię dla chłopców

Chłopca zadowolą zegarki z elektronicznym wyświetlaczem. Wszelkie dodatkowe funkcje zwiększą wartość zegarka w oczach dziecka. Zegarki na komunię dla chłopców mogą być na bransoletkach, skórzanych lub kolorowych paskach. Ciekawą propozycją dla dziesięciolatka będą modele z podświetlaną tarczą, z funkcją stopera, minutnika, z możliwością połączenia z internetem.

Nowoczesna opcja zegarka – smartwatch

Połączeniem nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności są najnowsze modele zegarków typu smartwatch. Mierzą czas, pokazują datę, ale dodatkowo mogą pełnić funkcję aparatu telefonicznego, dyktafonu, krokomierza, czy nagrywania audio. Warunkiem użyteczności tego typu zegarka jest posiadanie smartfona.

Zegarki dla dzieci muszą być odporne na wstrząsy i uderzenia mechaniczne. Dobrze kiedy są wodoszczelne. Warto zadbać, by szybka była wykonana ze szkła akrylowego lub mineralnego, którą trudniej rozbić. Dzieci lubią ruch i zabawę, nie zawsze zwracają uwagę co mają na sobie. Zegarek jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinien być pięknie opakowany. Można pokusić się o wygrawerowanie specjalnej dedykacji. Zegarek pozwoli poczuć się każdemu dziecku bardziej dorośle. Nauczy odróżniania godzin i lepszego gospodarowania czasem. Będzie wspaniałą pamiątką.
Dobrze dobrany model będzie też doskonałą ozdobą. Rynek oferuje modele przystosowane specjalnie dla dzieci. Są lekkie, pasujące na rękę dziesięciolatka. Warto zastanowić się nad takim prezentem. Co roku mamy do czynienia z innymi hitami komunijnymi. Były już rowery, komputery, laptopy, smartfony. Moda na zegarki nie przemija. Zmieniają się jedynie modele. Wystarczy wybrać odpowiedni typ zegarka, a radość dziecka będzie dla nas najwspanialszą nagrodą, bo zegarek to idealny i ponadczasowy prezent na komunię.

Leave a Reply