Nie ma co się oszukiwać. Większość z nas najbardziej lubi prezenty pieniężne, bo dzięki nim możemy kupić to, co jest nam najbardziej potrzebne bądź to co da nam najwięcej szczęścia. Dlatego bardzo często po darowuje się pieniądze na prezent.

Jednak wiąże się z tym pewne wyzwanie. Jak zapakować pieniądze na prezent? Można zrobić to w sposób klasyczny, dowcipny, ciekawy, oryginalny itd. Oto kilka pomysłów, które mogą być wykorzystane.

Pakowanie pieniędzy

Oczywiście nie musimy jakoś specjalnie pakować naszych pieniędzy na prezent. Jednak za tym, aby to zrobić, przemawia kilka argumentów. Dlaczego warto pakować pieniądze?

  1. Nie afiszujemy się z naszą sumą pieniędzy
  2. Zachowujemy klasę
  3. Drobno wręczone pieniądze z ręki do ręki to wstyd i zwykle wynik lenistwa
  4. Widać wtedy, że włożyliśmy wysiłek w zrobienie prezentu
  5. Szanujemy wtedy odbiorcę naszego podarunku
  6. Wygląda to dobrze
  7. Nie zbłaźnimy się wśród innych ludzi
  8. Dobrym zapakowaniem prezentu możemy wzbudzić wiele emocji (ciekawość, zaskoczenie, radość, entuzjazm)
  9. Ciekawie zapakowane pieniądze potrafią zrobić niezłe show na przyjęciu.

Koperta

Najbardziej klasyczny sposób pośród wszystkich sposobów. Jeśli nie mamy inwencji twórczej i chcemy podarować pieniądze w jak najprostszej wersji, ale także odpowiedniej – to koperta będzie doskonałym miejscem, gdzie możemy swoje pieniądze umieścić.

Większość ludzi korzysta z takiego sposobu i jest on akceptowany przez wszystkich. Co więcej, do koperty można włożyć jakiś dodatek, list czy kartkę. Koperta nie musi być nudna, bo możemy sami ją ciekawie upiększyć albo kupić już coś ciekawego i interesującego. Koperta jest praktyczna, bo o ile pakowanie pieniędzy w prezencie nie jest szczególnie proste i łatwe to zapakowanie ich do koperty jest bardzo proste.

Balon z pieniędzmi

Jak zapakować pieniądze na prezent bardzo kreatywnie by wyróżnić się z tłumu? Balon z pieniędzmi to bardzo ciekawy pomysł. Jest to typowe pakowanie pieniędzy w prezencie. Wystarczy wrzucić do środka balonu banknoty i inne ciekawe dodatki. Później należy balon nadmuchać i w taki sposób mamy bardzo oryginalny prezent, który będzie z pewnością zwracał uwagę ludzi.

Należy jednak uważać, bo z balonami bywa tak, że są wrażliwe na wszelkie uszkodzenia. Musimy mieć się na baczności, transportując taki prezent na urodziny, bo łatwo, aby banknoty po ukłuciu balona wylądowały np. w kałuży.

Drewniana skrzynia

Możemy także włożyć pieniądze do drewnianej skrzyni, którą następnie zamkniemy przy użyciu gwoździ. Mocno zbita skrzynia sprawi, że osoba obdarowana będzie musiała trochę nagłowić się i potrudzić, by wyciągnąć nasz prezent. Oczywiście najlepiej pieniądze na prezent w taki sposób podarować osobie, z którą się dobrze znamy i lubimy sobie pożartować. Z pewnością nie jest to najlepsza opcja np. na 70 urodziny naszej babci, która miałaby spore problemy z otwarciem takiej skrzynki.

Karton w kartonie, w kartonie…

Tutaj zabawa podobna jak przy zbitej gwoździami drewnianej skrzyni. Jak to zrobić? Bierzemy malutki kartonik, w który pakujemy pieniądze, zalepiamy go i wsadzamy do nieco większego kartonika, zalepiamy go i wsadzamy do większego kartonika i tak wiele razy bądź aż wyczerpią się nam kartony.

Odpakowanie takiego prezentu to masa zabawy i dużo śmiechu! O ile drewniana skrzynia może być irytująca, bo zwykle nie mamy narzędzi, aby ją otworzyć np. na urodzinach, to kartony z łatwością osoba obdarowana będzie mogła otworzyć. Jeśli odpowiednio się postaramy, to zrobimy niesamowite wrażenie, przynosząc ogromny karton. Każdy będzie się zastanawiał, co tam może być takiego dużego? Jest to prezent dla osób, które mają poczucie humoru i dystans do siebie.

Leave a Reply