Pierwsza komunia święta to nie tylko bardzo ważne wydarzenie religijne, ale też rodzinne. Tradycją jest wtedy dawanie dzieciom prezentów. Co jednak kupić, by prezent sprawił radość dziecku i zarazem był zgodny z najnowszymi trendami? Oto najpopularniejsze obecnie prezenty na komunię dla chłopców i prezenty na komunię dla dziewczynek.

Uniwersalne prezenty na komunię – i dla chłopca, i dla dziewczynki

Nie da się ukryć, że rynek prezentów komunijnych mocno rządzi się modą. Na szczęście jednak są takie prezenty na tę okazję, które są ponadczasowe. Na dodatek są dobre niezależnie od płci dziecka – choć oczywiście są osobne wersje dla chłopców oraz dla dziewczynek.Takie prezenty to na przykład:- medaliki. Srebrne albo złote są pamiątkami z komunii na całe lata, a nawet na całe życie- zegarki. To tradycyjny prezent, który dziecko dostaje z okazji przystąpienia do pierwszej komunii. Moda się tu oczywiście zmienia. Niegdyś wręczano dzieciom tradycyjne czasomierze, potem te elektroniczne, dziś coraz częściej zastępują je smartwatche- Biblia dla dzieci. Kolejny tradycyjny pomysł na prezent to biblia, najlepiej z odpowiednią, nawiązującą do wydarzenia okładką oraz ze specjalną dedykacją- rower. Gdy dziecko podchodzi do pierwszej komunii, zwykle umie już jeździć na rowerze lub jest w trakcie zaawansowanej nauki. Dlatego często rodzina wykorzystuje ten fakt – i prezentuje dwa kółka na komunię.

Prezenty na komunię dla dziewczynek. Najmodniejsze upominki

A jakie są najnowsze trendy, jeśli chodzi o prezenty na komunię dla dziewczynek? Z mody nie wychodzi biżuteria. Pierwsza komunia święta to dobry moment, aby wręczyć dziewczynce pierwsze “dorosłe” dodatki tego typu – mogą być to na przykład pierścionki czy bransoletka. Najczęściej wybierana jest na tę okazję biżuteria złota albo srebrna. Często, jak w przypadku pamiątkowych medalików, takie prezenty mają specjalny grawer z datą komunii.Obecnie często dziewczynki na pierwszą komunię dostają gadżety elektroniczne. Popularne w ostatnich latach są zwłaszcza smartfony, ale wybierane są również tablety czy aparaty fotograficzne. Dla rozwoju dziecka dobrym wyborem może być jednak zakup na tę okazję czytnika e-booków.Nierzadko wręczane są również akcesoria sportowe, na przykład wracające do mody rolki.

Prezenty na komunię dla chłopców. Co warto wybrać?

Chłopcy również często życzą sobie, by dostać gadżety elektroniczne. Dość częstym wyborem są smartfony, ale również konsole do gier oraz laptopy. Ciągle popularne są laptopy, choć są znacznie rzadziej wybierane niż jeszcze kilka lat temu.Prawdziwym hitem ostatnich lat są jednak elektryczne hulajnogi oraz deskorolki. Jakość takich urządzeń w ostatnich latach się bardzo poprawiła, a ceny przy tym mocno spadły. Nie można jednak zapominać o tradycyjnych deskorolkach czy hulajnogach – takich napędzanych siłą mięśni. Na tego typu rzeczy jest popyt niezmiennie od wielu sezonów. Na pytanie o prezent na komunię, wielu chłopców odpowiada też, że chce dostać drona. Taki sprzęt również jest coraz tańszy, a stosunkowo zaawansowane modele można dostać już za kilkaset złotych.Przed wyborem prezentu na tę wyjątkową okazję, wielu zastanawia się, czy warto dać dziecku to, co samo sobie życzy, czy też wybrać coś poszerzającego horyzonty. A ten drugi wybór przecież niekoniecznie musi się pokrywać z życzeniami dziecka. Na szczęście jednak wybór komunijnych prezentów jest tak duży, że można bez trudu znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.

Leave a Reply