Od narodzin dziecka naszemu życiu zaczyna towarzyszyć naprawdę wiele emocji. Dzień za dniem bardzo szybko mijają, a dziecko musi odpowiednio się rozwijać. U dziewczynek rozwój jest nieco szybszy i widać to nieraz już od samego początku. Jednak jak wspomóc rozwój tak małego dziecka?

Pierwszy roczek tak szybko minął

Pierwszy roczek dziewczynki jest doskonałym momentem na to, aby nieco wspomóc jej dorastanie i rozwój. Jest to ten czas w życiu dziecka, w którym bardzo szybko ono się rozwija. Takiemu małemu dziecko powinno towarzyszyć wiele uwagi, emocji, skupienia i pomocy. Dziecko potrzebuje takiego otoczenia i takich zabawek, które nie tylko będą zajmowały mu czas, tylko jednocześnie będą pozwalać na stały rozwój. Im bardziej rodzić będzie dbać o to, jak dziecko się rozwija, tym lepiej dla jego późniejszych faz dorastania.

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Na rynku mamy naprawdę ogromny wybór, jeśli chodzi o zabawki. Większość wyborów raczej będzie trafionych, jednak i tak warto nieco spędzić nad tym czasu, aby prezent był odpowiedni. Prezenty dla dziewczynki dają pole do popisu, ponieważ jest ich jednak nieco więcej i dają więcej możliwości, niż prezenty dla chłopców.

Jeśli dziewczynka nie miała dotąd jeszcze maskotki przytulanki, to właśnie teraz jest odpowiedni moment na to, aby taką otrzymała. Takie maskotki dla dorosłych to zwykłe zabawki, jednak dla dziecka jest to coś bardzo ważnego, co pozwala poczuć się bezpieczniej i zapewnia pewien komfort psychiczny, a także w wyobraźni dziecka jest to towarzysz zabawy. Taka maskotka często towarzyszy dziecku przez cały czas i pozwala mu oswoić się z nowymi sytuacjami, pozwala się odstresować i lepiej czuć w nowych miejscach. Taka przytulanka to także świetne rozwiązanie na nagły płacz dziecka.

Wszelkiego rodzaju układanki również będą dla takiej dziewczynki świetnym rozwiązaniem. Prezent na pierwsze urodziny powinien zarówno dziecko cieszyć, jak i rozwijać. W sklepach z zabawkami jest naprawdę ogromny wybór układanek, przy którym dziecko zarówno świetnie będzie się bawić, jak i będzie musiało skupić się na wypełnieniu celu, jakim jest ułożenie układanki. Będą to na przykład kolorowe klocki o pewnych kształtach, które trzeba wrzucić do pustej kuli, a każdemu kształtowi będzie odpowiadać konkretny otwór. Wydaje się proste, ale dla rocznego dziecka jest to nie lada wyzwanie. W sumie nie jeden dorosły również mógłby się przy tym pogubić, więc dziecko naprawdę będzie się szybko rozwijać.

Gdy dzieci mają rok, to zazwyczaj jest to dla nich czas, w którym zaczynają chodzić. Jednak nie jest to tak, że chodzą powoli, czy raczej się do tego nie garną. Większość dzieci, gdy tylko odkryją, jak to fajnie jest chodzić, to nagle zaczynają szaleć i chciałyby biegać wszędzie, ponieważ dzięki temu na nowo odkrywają świat. W takim wieku świetną zabawką dla nich wydają się więc różnego rodzaju chodziki albo pchacze. Czyli zabawki, które poruszają się razem z dziećmi, a przy okazji pozwalają im zachować stabilność.

Gdy dziecko jednak już zaczęło chodzić, to można mu kupić zabawkę, którą można nazwać „ciągaczem”, czyli czymś, co na przykład jest uwiązane do sznurka i dziecko ciągnie za sobą. Taka zabawka podczas ruchu może wydawać różne dźwięki, czy też może świecić kolorowymi światełkami. Dziecko będzie chętne do ćwiczenia chodzenia, aby móc bawić się zabawką, a przy okazji będzie otoczone różnymi bodźcami, które wpłyną na rozwój.

Zabawki mają rozwijać

Nie ma sensu kupować dziecku niczego, co nie ma na celu go rozwinąć. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że najważniejszy dla małego dziecka jest rozwój. Szczególnie jeśli dziewczynki szybciej się rozwijają, to bardziej trzeba dbać o to, aby ten ich rozwój był prawidłowy. Prezent na pierwsze urodziny powinien być wyjątkowy i odpowiedni.

Leave a Reply