Osiemnaste urodziny to niezwykły czas dla solenizanta. Wchodzi on w dorosłość, co jest dla niego wielkim szczęściem. Otwierają się przed nim nowe możliwości, których nie miał, będąc niepełnoletnią osobą.

Jednak takie wyjątkowe urodziny wymagają od gości… odpowiedniego prezentu. Nie jest łatwo podarować coś, co będzie podobało się odbiorcy. Jaki prezent na 18 można podarować, aby nie wyjść na nudziarza?

Bilet

Niby prosta sprawa. Można kupić mu bilet. Ale jak?! Mamy tutaj wiele możliwości. Jeśli wiemy, że nasz znajomy, któremu kupujemy prezent na osiemnastkę, marzy o tym, aby zwiedzić jakieś ciekawe miejsce – to właśnie możemy zakupić mu bilet w to miejsce. Z pewnością będzie zachwycony możliwością spełnienia jednego ze swoich marzeń!

Możemy mu także sprezentować bilet do kina, opery, teatru np. dla dwojga. Będzie to rewelacyjny pomysł na kupno prezentu, jeśli solenizant posiada jakąś bratnią duszę. Jednak jeśli jej nie ma to, zawsze możemy liczyć, że to nas zabierze ze sobą. Także jest to sytuacja, gdzie wygrywamy i my i osoba, którą obdarowujemy.

Hobby

Jeśli ciągle się zastanawiamy co kupić na 18 urodziny znajomemu, to możemy trochę go „rozpracować”, co będzie nam pomocne. Jak to zrobić? Wystarczy z wyczuciem wypytać go o to, co lubi robić. Może opowie nam o swoim hobby, do którego brakuje mu czegoś… co my moglibyśmy kupić. Po takim wywiadzie nie ma możliwości, aby prezent był nietrafiony.

Sam proces dochodzenia i szpiegowania też jest ciekawy. Co więcej, będziemy mogli lepiej poznać naszego znajomego. Cały proces nie będzie potrzebny, jeśli osoba, którą chcemy obdarować, jest naszym znakomitym przyjacielem, na którego temat wiemy nawet jakiej marki pasty do zębów używa…

Zwierze

Jest to dział prezentów, w którym można niebezpiecznie polec. Nie wolno kupować zwierzaków w ciemno jako prezent! Jednak inaczej sprawa wygląda, gdy nasz znajomy, który ma urodziny, sam nam podrzuca pomysł, jaki prezent na 18 mamy mu kupić. Więc jeśli usłyszymy od niego, że marzy o psie, to zawsze możemy się z nim„potajemnie” dogadać, że zafundujemy mu psiaka na urodziny. Jednak musimy być pewni, że ta osoba ma odpowiednie zasoby finansów i odpowiedzialności, aby zająć się milusińskim.

Ciekawa gra komputerowa

Jeśli już totalnie nie mamy pojęcia co kupić na 18 urodziny, to możemy sięgnąć po prezenty ostatniej szansy, a mianowicie po klasyki. Jednym z nich jest gra komputerowa dla każdej osoby, która lubi taką formę rozrywki. Jest to prezent raczej bardziej trafiony dla chłopaków niż dziewczyn, ale jak wszędzie i tutaj są pewne wyjątki. Jeśli dobrze znamy solenizanta bądź grywamy z nim od czasu do czasu przez sieć, to doskonale wiemy co mu kupić.

Fototapeta i plakat

Prezent na osiemnastkę nie musi być wcale drogi, aby obdarowany czuł się doceniony. Warto wysilić szare komórki i wymyślić coś naprawdę oryginalnego. Kupno prezentu może ograniczać się do wyboru fototapety czy plakatu, na którym umieścimy własny projekt.

Możemy wykorzystać wspólne zdjęcia czy stworzyć coś (jeśli mamy graficzne zacięcie) co będzie nawiązywało do naszego solenizanta. Wystarczy jakiś rysunek czegoś, co lubi czy o czymś, o czym opowiadał. Jeśli potrafimy, to możemy pokusić się o narysowanie jego – normalnie bądź jako karykaturę (o ile posiada poczucie humoru i dystans do siebie).

Lista pozostałych pomysłów

Jeśli dalej nie jesteśmy pewni, jaki prezent wybrać to można spojrzeć na listę poniżej i znaleźć coś odpowiedniego dla osoby, która ma 18 urodziny.

  1. Lot paralotnią
  2. Skok ze spadochronem
  3. Wizyta na strzelnicy
  4. Wizyta w salonie SPA
  5. Manicure

Leave a Reply