Pierwsza Komunia Święta to dla każdego dziecka istotna ceremonia religijna, ale i okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Ważnym elementem świętowania stały się także prezenty komunijne, a wśród nich biżuteria – to podarunek, który nigdy nie wychodzi z mody i może być znakomitą pamiątką tego szczególnego wydarzenia. Jaką jednak wybrać na ten specjalny dzień?

Klasyka zawsze w modzie

Najpopularniejszym rodzajem biżuterii komunijnej są różnego rodzaju wisiorki i zawieszki, zwłaszcza krzyżyki i medaliki. Wykonane zazwyczaj ze złota, stanowią świetną pamiątkę na lata. Wybierając tego typu biżuterię mamy pewność, że nigdy nie będzie ona niemodna – tradycyjne wzornictwo nie przestanie być stylowe, a przy okazji pasuje do wszystkiego.

Najbardziej rozpowszechnione rodzaje zawieszek, czyli wspomniane już medaliki komunijne i krzyżyki, to prezenty nieco “na przyszłość”. Mało które dziecko nosi złotą biżuterię na co dzień, więc zakupione przez gości z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezenty czekają na swój czas nawet kilka lat – ale wówczas nierzadko noszone są przez długie lata, a nawet do końca życia! Dlatego warto wydać trochę więcej pieniędzy na biżuterię wykonaną z materiałów wysokiej jakości (czyli złota o wysokiej próbie), zwłaszcza jeśli nasz prezent składa się również z łańcuszka. Nie może on zerwać się przy pierwszej lepszej okazji!

W przypadku klasycznych wzorów musimy niestety liczyć się z tym, że ktoś z bliskiej rodziny dziecka może mieć w planach zakup podobnego podarunku. Złota biżuteria to częsty wybór wśród dziadków czy wujostwa – czyli osób, które zazwyczaj wolą zainwestować w tradycyjne prezenty niż w chociażby nowinki techniczne. Dlatego też dobrym pomysłem jest kontakt z tymi osobami, tak by upominki się nie powtarzały; jeśli nie należymy do bliskiej rodziny lub nie wiemy, kto pojawi się na uroczystości, wybierzmy raczej inne, bezpieczniejsze rodzaje biżuterii.

Nowoczesne też jest dobre

Jeśli zdecydowaliśmy, że chcemy w prezencie kupić dziecku biżuterię, a nie zachwycają nas medaliki komunijne czy inne klasyczne rodzaje ozdób, dobrym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnych wariacji na ich temat. Ich szeroki wybór znajdziemy w zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach jubilerskich. Możemy wybrać nie tylko zestawy łańcuszków z wisiorkami, ale również bardzo modne bransoletki na komunię!

W odróżnieniu od klasycznych wzorów biżuterii komunijnej, z którą kojarzą się wizerunki Matki Boskiej z Dzieciątkiem czy strojne krzyże, współczesne jej wersje często występują w formie na przykład prostego krzyżyka albo w kształcie aniołka. Tego typu wzory mogą być nie tylko eleganckim wisiorkiem, który pasować będzie osobie w każdym wieku, ale ozdabiać także coraz popularniejsze bransoletki na komunię.

Bransoletka tego typu to świetny wybór dla dziewczynki. Możemy wybrać zwykłą bransoletkę (złotą lub srebrną) z wplecionym motywem nawiązującym do Pierwszej Komunii Świętej, ale dostępne są też bardziej oryginalne opcje. Należą do nich na przykład bardzo modne ostatnio bransoletki sznurkowe oraz specjalne modele, do których przyczepiać można ozdoby typu charms. Zestaw bransoletka + charms-aniołek będzie znakomitym początkiem kolekcji uroczych zawieszek odpowiednim dla każdej dziewczynki!

Nowoczesna biżuteria może być zarówno bardzo skromna i dyskretna, jak i bogato zdobiona i błyszcząca. Dziewczynkom w wieku komunijnym często spodoba się ten drugi jej rodzaj, weźmy jednak pod uwagę, iż istnieje całkiem duża szansa, że dziecko szybko wyrośnie z uwielbienia do nadmiaru cyrkonii. Warto zachować umiar w strojności ofiarowywanej biżuterii – z pewnością nie odejmie jej to uroku, a pozwoli cieszyć się bardziej uniwersalną ozdobą, która będzie służyć i podobać się obdarowanej osobie przez wiele lat.

Leave a Reply