W obecnych czasach, dla części z powodu tradycji, dla innej części z powodów religijnych, dzieci przechodzą chrzest. Dla katolików to bardzo ważny element, a dzieci są chrzczone dość szybko. Część osób czeka z tym sakramentem do kilku lat. Bez względu na to, kiedy i z jakiego powodu dziecko jest chrzczone, zawsze problemem jest to, co dać takiemu maluchowi w prezencie. Często bowiem jest tak, że zaproszeni goście chcą się pokazać z jak najlepszej strony i starają się kupić coś, co będzie dziecku przydatne, lub przekazać pieniądze. Wielu rodziców po prostu życzy sobie pieniądze, by uroczystość się zwróciła. Tymczasem dla samego dziecka to żadna pamiątka a sakrament sprowadzany jest tylko do ciekawej uroczystości, na której można poświętować.

Jakie prezent na chrzciny dla dziewczynki byłby najlepszy?

Z pewnością taki, dzięki któremu to właśnie dziecko na tym sporo zyska a nie będzie to zwrot kosztów uroczystości.

  • Odzież – wiele osób właśnie taki prezent kupuje, z tego powodu, że faktycznie będzie to z korzyścią dla dziecka. Warto jednak zauważyć, że dziecko i tak miałoby ładne ubranko, ponieważ rodzic musi mu je zakupić. Ponadto w pewnym okresie życia ono z ubranka wyrośnie i właściwie po prezencie.
  • Pamiątki chrześcijańskie – to jedno z lepszych rozwiązań. Bardzo wiele osób kupuje złoty lub srebrny medalik, który może służyć dziecku właściwie przez całe życie. Piękny i ozdobny mszalik, czyli specyficzna książeczka do nabożeństwa, medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem, lub przepiękny obraz, symbolizujący tę wyjątkową chwilę, to prezenty, które dziecko nawet w dorosłości, będzie chętnie wykorzystywało, o ile pozostanie w wierze katolickiej. W sprzedaży istnieje wiele obrazów, np. haftowanych, jako specyficzne imienne pamiątki, lub malowanych, jako po prostu pamiątka chrztu. Bez względu na informację na obrazie, będzie to doskonała pamiątka w dorosłym życiu i zaznaczenie, iż chrzest był dla tej osoby bardzo ważnym wydarzeniem.
  • Pieniądze – to najczęściej spotykane prezenty. Dla rodziców pewnie jeden z najlepszych, jednak dla samego dziecka, właściwie niezauważalne, gdyż ono jest zbyt małe, by cokolwiek zrozumieć, natomiast w dorosłości oprócz niewątpliwego sakramentu, nie będzie miało żadnej pamiątki. Sami goście także wolą dać pieniądze, ponieważ element szukania prezentu jest wyeliminowany. Po prostu wkłada się do koperty pieniądze. Coraz częściej jednak to także nie jest dobre rozwiązanie, gdyż sami goście zastanawiają się, ile włożyć do koperty. Kwoty, jakie do niej trafiają są coraz większe, dlatego już nawet chrzest jest tak naprawdę sprowadzony do poziomu tradycji i prezentów, a nie o to przecież chodzi.

Prezent na chrzciny – to spory problem

W wielu miejscach w sieci można znaleźć pytanie, jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki lub dla chłopca zakupić. W zdecydowanej większości ludzie wybierają pieniądze, jednak kwota także stanowi problem. Nie każdy ma wystarczającą sumę, by do koperty włożyć kilkaset złotych lub kilka tysięcy, jak radzą internauci, lub sami rodzice. O wiele prościej jest zakupić elementy sakralne, które będą służyły długo i wskazywały na wyjątkowość tej chwili. Dla zwolenników odzieży, fajnie jest wybrać takie produkty, dzięki którym dziecko będzie miało coś wyjątkowego. Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy wiemy, że rodzice wydadzą pieniądze na siebie a dziecko ma tylko starą odzież. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać piękne i wygodne ubranka.

Jak dobierać prezenty?

Pewnością wiele zależy od tego, czy rodzice są dobrze sytuowani czy nie, jak podchodzą do prezentów i troski o dziecko. Wszystkie elementy bierze się pod uwagę, by rzeczywiście prezent był trafiony. Z pewnością dla kogoś, kto ma spore problemy finansowe, dobrym rozwiązaniem będzie odrobina pieniędzy i jakiś ładny ciuszek dla dziecka.

Leave a Reply