Chrzest to bardzo ważny moment w życiu każdego malucha, jak i jego najbliższej rodziny. Wstępuje on do wspólnoty chrześcijańskiej, poprzez symboliczny rytuał. Z tej okazji przyjęło się, że malucha obdarowuje się prezentami. Prezent dla chłopca może być nieco cięższy do wybrania, dlatego teraz właśnie można znaleźć podpowiedź w tym artykule, jaki prezent na chrzciny dla chłopca wybrać.

Prezent na chrzest dla chłopca

Na początku należy określić, że prezenty mogą być naprawdę różne. Jedne mogą być typowymi pamiątkami, inne będą użytecznymi prezentami, a niektóre będą po prostu zabawkami, czy też mogą być darowane w formie pieniędzy.

Warto jednak przemyśleć prezent tak, aby jednakowo dziecko mogło z niego czerpać radość, a także, żeby był naprawdę użyteczny. W wieku, gdy dziecko przyjmuje chrzest święty, prezenty w formie pieniędzy może są jeszcze niezbyt trafione, ponieważ dziecko z nich nie skorzysta.

Prezenty dla chłopca – pomysły

Dobrym prezentem może być na przykład koszyk z ubraniami chłopięcymi. Dzieci rosną bardzo, ale to bardzo szybko, dlatego też ubranka przydadzą się zawsze. Chłopięcym kolorem jest zazwyczaj na początku kolor niebieski, jednak można także pokusić się o inne kolory, takie jak biały, czy też żółty, czy zielony. Na pewno przydadzą się chłopięce body i koszuleczki. Dzieci trzeba przebierać nawet do kilku razy dziennie, przez to, że mają ogromny talent do brudzenia ubrań, więc te ubranka mogą być zbawieniem.

Wspaniałą pamiątką z chrztu świętego może być także krzyżyk, czy też medalionik. Może i dziecko nie będzie go nosić, jak jest jeszcze bardzo małe, ale jak już podrośnie i będzie na przykład w wieku przedszkolnym, to może być dla niego wspaniała pamiątka. Dla chrześcijan takie pamiątki, takie drobiazgi są bardzo ważne.

Prezentem, który również będzie się kojarzył nieco z sentymentem, może być album ze zdjęciami. Zapewne tych zdjęć nie będzie dość dużo, jako że dziecko jest jeszcze bardzo małe. Jednak pamiątkowe zdjęcia z pierwszych miesięcy życia, to coś cudownego, co można przeglądać nawet po kilkunastu latach i wspominać, jak dziecko było małe. Będzie to więc cudowna pamiątka zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.

Do użytecznych prezentów na pewno można zaliczyć jeszcze takie elementy jak różnego rodzaju poszewki, kołdry itd. One zawsze się przydadzą, a dzieci potrzebują specjalnego okrycia, które zapewnia przepływ powietrza, dzięki czemu dziecku będzie lepiej się spać. Pościel dla małego dziecko powinna być także antyalergiczna, aby nie nabawiło się ono alergii w tak młodym wieku.

Jednak nie można cały czas skupiać się tylko na tych poważniejszych prezentach. Przecież w tym dniu to dziecko jest najważniejsze, więc ono powinno też z tych prezentów czerpać nieco radości. Małe dzieci nie rozumieją, po co im te wszystkie rzeczy, ale na pewno będą się cieszyć ze wszelkiego rodzaju zabawek.

Takie zabawki powinny wykształcać już w dzieciach pewne umiejętności i dodatkowo pobudzać różne zmysły. Dlatego wszelkiego rodzaj grzechotki, świecące i grające zabawki mogą być dobrym pomysłem. Dzięki temu dziecko zainteresuje się zabawkom i zajmie się nią, a przy okazji będzie otoczone przez bodźce wywołujące różne reakcje. Takie zabawki mogą już coś dziecko uczyć, dlatego warto zwracać uwagę na to, czy zabawka należy do edukacyjnych, czy też jest po prostu zwykłym przedmiotem do zabawy.

Mimo że niektórzy się temu sprzeciwiają, to w zwyczaju jest na takie okazje dawać prezenty. Nie trzeba na nie przeznaczać ogromnego majątku, jednak zawsze dziecko będzie się cieszyć nawet z drobnostek. Nawet mały miś, czy też grzechotka, mogą być pamiątkami.

Leave a Reply